shopify apps

Shopify e-ticaret platformunun belki de en güçlü olduğu yanlarından biri zengin uygulama dükkanı. Binlerce farklı Shopify iş ortağı şirket farklı ihtiyaçlar için uygulamalar yazıyor ve bu dükkan üzerinden kullanımımıza sunuyor.

Uygulamaların yeteneklerine göre farklı fiyatlarla sunulan bu uygulamalar arasında çok sayıda da işimize çok yarayacak ücretsiz uygulama bulmak mümkün.

Shopify mağazamızı ilk açtığımızda onlarca uygulama kurmaya ise gerek yok. Biraz zaman içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlarımız ve eksikliğini hissettiğimiz konular oldukça bunlara çözün sunan uygulamaları kurup test etmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Şimdi uygulamaları mağazamıza nasıl kuracağımızı ve kurulu uygulamaları nasıl yöneteceğimize bir göz atalım.

Shopify Mağazamıza Uygulama Kurmak

Shopify kontrol panelimizden “Apps” bağlantısına tıklayarak Uygulamalar Sayfamıza erişiyoruz.

Şu an kurulu bir uygulamamız olmadığı için bu sayfada tek seçeneğimiz “Visit Shopify app Store” butonu ile uygulama dükkanına giderek burada uygulamaları incelemek.

shopify apps

Uygulama dükkanı ana sayfasında çok sayıda uygulamayı görüp, özelliklerini inceleyebiliyoruz. Muhtemelen her ihtiyacımız için yazılmış bir uygulamaya buradan erişebiliriz.

Örnek olarak arama motoru optimizasyonu için çok faydalı bir uygulama olan Plug in SEO‘yu kuralım.

shopify apps

 

Uygulamanın kendi sayfasına geldiğimiz zaman özellikleri ve yetenekleriyle ilgili bol bol bilgi ve sağ tarafta uygulamanın fiyatı ve geliştiricisiyle ilgili bilgilere ulaşıyoruz.

shopify apps

Bir uygulamayı kurmadan önce mutlaka bakmamız gereken yer ise puanı ve yorumları. Özellikle yorumlar bölümünde diğer Shopify mağaza sahiplerinin bu uygulama ile olan deneyimlerini görebilir, kurmadan önce varsa başkalarının yaşadığı sorunları önceden farkedebiliriz.

shopify apps

Eğer açıklamalar ve yorumlar bizi uygulamayı test etmeye ikna ettiyse sağ tarafta bulunan “GET” butonu ile uygulamayı kurmaya başlıyoruz.

Öncelikle kurduğumuz uygulamanın bizden hangi izinleri istediğini görüp bunları onaylamamız gerekiyor. Hepsi bizim için uygunsa “” butonu ile kurulumu onaylıyoruz.

shopify apps

Kurulumun bu aşamasından sonra Shopify bizi uygulamanın kendi sayfasına gönderecek ve uygulama bizi kurulum için gerekli adımlar konusunda yönlendirecek. Artık uygulama sayfasında olduğumuz için bu adımdan sonra yapacağımız her işlem kurduğumuz uygulamaya özel olacak.

shopify apps

Uygulama kurulumunu tamamladığımızda tekrar uygulamalar sayfamıza dönersek burada kurduğumuz olan uygulamaları görüntüleyebilir, üzerine tıklayarak yönetebilir veya sağ tarafta bulunan çöp kutusu ikonu ile uygulamayı Shopify mağazamızdan kaldırabiliriz.

shopify apps

Uygulamayı kurmayı öğrenip ve başlangış için gerekli gördüğümüz uygulamaları da kurduysak artık teknik olarak mağazamızı yayına almaya hazırız.

Son olarak Shopify Mağazamızı Yayına Almadan Önce Kontrol Listemiz yazısının üzerinden kontrollerimizi yapıp satışlara başlayabiliriz.

YORUM YAZ

Buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya ismizi yazınız